Under 25s Inter Counties League

HOME PAGE

NEWS

OFFICERS

FIXTURES

COMPETITIONS

COUNTY LEAGUE

LIBERTY TROPHY

EASTERN COUNTIES

OVER 60s


National Double Rink

 

Eastern Counties

 

 

Fixtures

Date Versus Type Venue Result
15th Oct Kent ICL Whiteoak 62-60 (14-8)
22nd Oct Sussex ICL Wealden 50-66 (0-22)
12th Nov Hampshire ICL Loddon Vale 55-55 (13-9)
10th Dec Surrey ICL Croydon 50.5 - 57 (4-18)
14th Jan Kent ICL Ilford  
28th Jan Sussex ICL Ilford 42-88 (4-18)
25th Feb Hampshire ICL Ilford- 60.5-46 (18-4)
8th Apr Surrey ICL Ilford 48-61 (2-20)
15th Apr 2W Trips   Loddon Vale  
         

 

 

Team Selections

15th April - 2 Wood Triples

Dan Hughes Barking

Ryan Mann Colchester

Grant Aldridge Barking

Jake Roberts Colchester

Sam Moss Falcon

Josh Jenner Colchester

 

8th April v Surrey

Curtis Toms Tye Green Alix Rouse Turpins Shame Rowney Essex County
Michael Coulson Essex County Ryan Ramsey Essex County Jodie Gosling Colchester
           
Sam Moss Falcon Dan Hughes Barking Jasmine Wilson Turpins
Lost 14.25-20 Won 21.75-15 Lost 12-25  

 

25th February v Hampshire

Alix Rouse Turpins Mikey Kempsell Tye Green Ryan Mann Colchester
Ryan Ramsey Essex County     Devon Blackmore Barking
Shane Rowney Essex County Jasmine Wilson Turpins Callum Free Tye Green
Grant Aldridge Barking Michael Coulson Essex County Dan Hughes Barking
Won 31-10 Won 16.5-13 Lost 13-23  

 

28th January v Sussex

Jodie Gosling Colchester Bradley Mann Colchester Shane Rowney Essex County
Cheyenne Blackmore Barking Alix Rouse Turpins Callum Free Tye Green
Sam Roberts Colchester Elliott Mann Colchester Michael Coulson Essex County
Grant Aldridge Barking Josh Jenner Colchester Jake Roberts Colchester
Lost 5-49   Won 18-17   Lost 19-22  

 

14th January v Kent

Shane Rowney Essex County Mikey Kempsell Tye Green Owen Bowles Colchester
Cheyenne Blackmore Barking Ryan Ramsey Essex County Callum Free Tye Green
Grant Aldridge Barking Dan Hughes Barking Sam Roberts Colchester
Sam Moss Falcon Michael Coulson Essex County Jake Roberts Colchester
           

 

10th December v Surrey

Adam Bailey Falcon Alix Rouse Turpins Shane Rowney Essex County
Ryan Ramsey Essex County        
Dan Hughes Barking Curtis Toms Tye Green Sam Roberts Colchester
Grant Aldridge Barking Jake Roberts Colchester Josh Jenner Colchester
Lost 16-23 Won 18-17 Lost 16.5-17  

 

12th Nov v Hampshire

Shane Rowney Essex County Jasmine Wilson Turpins Michael Kempsell Tye Green
Ryan Ramsey Essex County Cheyenne Blackmore Barking Callum Free Tye Green
Alix Rouse Turpins Adam Bailey Falcon Curtis Toms Tye Green
Grant Aldridge Barking Josh Jenner Colchester Dan Hughes Ilford
Lost 12-25 Won 25-10 Won 18-14  

 

22nd Oct v Sussex

Michael Kempsell Tye Green Ryan Mann Colchester Alix Rouse Turpins
Ryan Ramsey Essex County Curtis Toms Tye Green Shane Rowney Turpins
James Fuge Essex County Dan Hughes Barking Cheyenne Blackmore Barking
Michael Coulson Essex County Daniel Rodger Colchester Adam Bailey Falcon
Lost 10-23 Lost 17-22 Lost 17-21  

 

15th Oct v Kent

James Fuge Essex County Alix Rouse Turpins Jasmine Wilson Turpins
Shane Rowney Turpins Callum Free Tye Green Ryan Ramsey Essex County
Ryan Mann Colchester Sam Roberts Colchester Dan Hughes Barking
Sam Moss Falcon Jake Roberts Colchester Michael Coulson Essex County
Won 25-15 Lost 16-17 Lost 21-28